Opony niskoprofilowe

Ten typ opon ma jedną wielką zaletę, a mianowicie taką, że bardzo dobrze wygląda. Jeśli nasz samochód będzie miał duże felgi aluminiowe i opony z niskim profilem to wygląda całkowicie inaczej. Najczęściej takie opony można zobaczyć w samochodach sportowych i usportowionych. Mają jednak tego typu opony sporo wad jak na nasze krajowe warunki. Jedną z wad będzie twardość zawieszenia z takimi oponami. Kiedy jedziemy po naszych drogach to wydaje nam się, że opon w ogóle nie ma tylko są same felgi. Każda nierówność czy dziura są bardzo mocno odczuwalne w kabinie samochodu. To mało komfortowe rozwiązanie, ale jak samochód ma dobrze wyglądać to trzeba cierpieć. Na pewno bardzo dobrze taki samochód będzie się spisywał na tych oponach na autostradzie. Właśnie w takim celu te opony został stworzone. Szybka jazda pokazuje jak są one przydatne. Samochód się nie przechyla i trzyma się drogi jakby był przyklejony.

1

Kolejna wada tych opon to wysoka cena. Niekiedy kupujemy tańszy samochód z takimi oponami, które dawniej wymienił właściciel i kiedy chcemy kupić nowe opony to się okazuje, że są bardzo drogie. Niestety coś za coś i jeśli samochód ma dobrze wyglądać i dobrze trzymać się drogi to musi to sporo kosztować. Zawsze można sprzedać felgi i kupić fabryczne, a wtedy opony będą o wiele tańsze.

Dostępność opon z niskim profilem

Akurat tutaj nie ma żadnego problemu. Wystarczy odwiedzić sklep PromoOpony i przekonać się na własne oczy jak łatwo można wybrać opony o bardzo niskim profilu. Jedyne, co musimy zrobić to określić wielkość felgi i szerokość opony, a system sam wybierze takie opony jakie są odpowiednie do naszego samochodu. Producentów jest wielu, dlatego cena będzie właśnie od tego uzależniona. Im lepszej, jakości guma tym wyższa cena, ale za to trwałość będzie o wiele większa niż w przypadku tańszych gum. Kierowca musi wybierać na czym najbardziej mu zależy i pod tym kątem szukać opon do swojego samochodu. Zanim się to zrobi warto przeliczyć sobie wszystkie za i przeciw tanim i drogim oponom.

Sklep z oponami na: promo-opony.pl