Łodzie morskie

Łodzie morskie są dużo bardziej zaawansowanymi technologicznie produktami, niż łodzie przeznaczone do żeglugi śródlądowej. Musza znosić większe fale, duże zasolenie wody, oraz niebezpieczne sztormy. Poza samą konstrukcją łodzi, która musi być stabilniejsza i wytrzymalsza od swoich lądowych sióstr, równie istotne są jej zespoły, które musza dysponować większą mocą, aby poradzić sobie z utrudnieniami ze strony przyrody. Jednym z nich, w zasadzie najistotniejszym, jest napęd.

Specjaliści

Dobór napędu najlepiej jest pozostawić fachowcom. Producent, który ma doświadczenie, a ponadto współpracuje z czołowymi producentami silników do łodzi, doskonale będzie wiedział jakie pytania zadać, aby wiedzieć jakie obciążenia finalnie będzie musiała znosić łódź. Takim producentem jest np. Jpmarines (www.jpmarines.pl). Firma ma bogate doświadczenie – wyprodukowała i zainstalowała zespoły napędowe w łodziach o przeznaczeniu militarnym dla wielu jednostek na świecie. Jest więc w stanie zaprojektować i wyprodukować specjalne systemy napędowe do łodzi na specjalistyczne cele komercyjne, a tym bardziej idealnie dopasować napęd do łodzi o przeznaczeniu rekreacyjnym. Jpmarines – http://www.jpmarine.pl/aktual/ gwarantuje zwiększenie osiągów łodzi o +2kn, a także lepszą zwrotność i mniejsze zużycie paliwa.

5

Posiada dwa serwisy w Polsce: w Gdańsku i w Warszawie, jednak świadczy serwis również za granicami kraju, jeśli zaistnieje taka potrzeba. Firma doradza w wyborze rozwiązań do całego napędu, to znaczy na etapie wyboru i instalacji: silnika, skrzyni biegów, linii paliwowych, układu chłodzącego, napędu, pędnika, parametrów pomiarowych, instalacji układów elektrycznych i elektronicznych. W serwisach są zawsze dostępne oryginalne części zamienne, 24h na dobę. Na stronie firmy można znaleźć pełna ofertę, a także wiele informacji technicznych i przykładów zastosowań różnych typów napędów. Firma zajmuje się również dystrybucją silników znanych marek – również o nich znajdziemy tu informacje.

Jak widać, warto zaufać w tej kwestii wiedzy fachowców.