Jak w wakacje się nie nudzić?

Brak nudy w wakacje to jest właśnie to, czego każdy pragnie. Relaks, odpoczynek mogą być nudne. Jednak dzisiaj trudno jest się nudzić – możliwości aktywnego odpoczynku jest sporo – nic, tylko mieć pieniądze. W lecie można wybrać kurs nurkowania, windsurfingu, kitesurfingu, pływania, wakacje z prawem jazdy lub językiem. A wszystko to za 2 tysiące złotych. Niewiele, a odpoczynek będzie wspaniały. Wakacje powinny dać wypoczynek, lecz także być pożyteczny.

028

Relaks jest ważny, lecz odpoczywanie jest jeszcze ważniejsze. Takie wakacje można mieć nad Bałtykiem, lecz coraz częściej jest to relaks i nauka w Turcji, Włoszech, Hiszpanii oraz wszelkich innych krajach. Poza Polską ceny są wyższe, lecz warto wydać nieco pieniędzy na taki właśnie relaks. Wczasy tematyczne cieszą się zainteresowaniem, mimo wysokich cen. Wysokie ceny nie cieszą nikogo, lecz ceny rosną z roku na rok – w odróżnieniu od płac Polaków. Gdy kryzys się skończy pewnie i płace będą wyższe. Wtedy Polaków będzie stać na przykład na wczasy safari w Afryce, zwiedzanie Ameryki Południowej lub podróże do Australii. Takie możliwości zawsze przecież istnieją.

Cudowne wielkie miasto

Ateny są wielkim miastem. Można w nim podziwiać Akropol, czyli szczyt mający aż 156 metrów wysokości. Wzgórze znane jest z mitologii – kiedyś mieszkali na nim bogowie, boginie orz herosi. Znajduje się tam świątynia, która sławi boginię Atenę. Z Akropolu podziwiać można Ateny, wspaniałe greckie miasto, nieco brudne, lecz pełne zabytków. W Atenach podziwiać też można pomnik Lizykratesa, Wzgórze Muz, Łuk Hadriana, Teatr Dionizosa oraz świątynię Zeusa, ojca wszystkich antycznych bogów. Agora, czyli starożytny targ, jest godna uwagi i turyści spędzają tam nieco czasu. Kolonaki, czyli nowoczesna dzielnica w Atenach jest także interesująca, jako miejsce ulokowania Parlamentu.

Podsumowując, Ateny są wspaniałe i warto odwiedzić to niezwykłe miasto, pełne uroku, zabytków oraz śladów świata antycznego. Ateny to wspaniałe miasto dla każdego – dzień na zwiedzanie Aten to zbyt mało. W Atenach trzeba spędzić co najmniej tydzień – wtedy można mówić, że poznało się to miasto.