Cynkowanie płotu jako sposób na rdzę

Cynkowanie jest odnawianiem płotu, wówczas w wysokiej temperaturze na płot nanoszona jest warstwa wierzchnia cynku. Ogrodzenia najczęściej cynkuje się galwanicznie lub ogniowo. Około 2 złote za kilogram takiego materiału należy zapłacić. Warto jednak pokusić się o takie działanie, bo pozwala to wyeliminować rdzę na bardzo długie lata. Po cynkowaniu dopiero można nałożyć na ogrodzenie warstwę farby, korzystając z proszku lub natryskiwania ogrodzenia. Niezbędne są specjalne farby, wysokiej jakości i tylko do takiego celu przeznaczone.

1a

Malowanie proszkowe jest drogie, ponieważ 1 metr kwadratowy wymaluje się za około 45 złotych za metr kwadratowy. Farbę przyciąga tak zwane pole elektrostatyczne. Na ogrodzeniu znajduje się gruba powłoka farby. Ocynkowane wyroby można malować proszkowo.

Farba może pokruszyć się, gdy ogrodzenie malowane jest nieprawidłowo, jednak poprawki nanoszone mogą być małym pędzlem, co jest opcją szybką i tanią.

Poprawki robi się tylko, gdy malowanie jest natryskowe. Warto cynkować płot, bo to podnosi jego jakość oraz przedłuża żywotność.

info pochodzi z: http://www.ogrodzenia.pl